Maryjo, Królowo Polski, bądź natchnieniem dla tych, którzy walczą o trzeźwość narodu

Jan Paweł II

XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe WESELE WESEL

Organizacje i stowarzyszenia

Stowarzyszenie Wesele Wesel zaprasza wszystkie małżeństwa, które miały wesela bezalkoholowe, wraz z ich dziećmi w każdym wieku (od malucha po kandydatów do małżeństwa) na XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Wesele Wesel 2017 w dniach 3-6.8.2017 do Trąbek Wielkich i Gdańska. Program oraz formularz rejestracyjny są od 5.6. dostępne na stronie www.weselewesel.pl

W tym roku w programie przewidziany jest koncert w katedrze oliwskiej, zwiedzanie CEPR Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, zwiedzanie Gdańska. Dla dzieci i młodzieży przygotowano warsztaty, gry i zabawy. Jak zawsze będą to radosne rekolekcje dla całej rodziny. Kazania wygłoszą J.E. Ks. Abp. Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański oraz Ks. Prałat Władysław Zązel, sławny proboszcz kamesznicki, inicjator i duszpasterz Wesela Wesel.

Idea wesel bezalkoholowych jest głęboko osadzona w nauce Apostołów. Św. Piotr Apostoł wzywał: "Czuwajcie i bądźcie trzeźwi. Bo diabeł jako lew ryczący krąży i patrzy, kogo by pożreć." ( 1 P 5, 8). To samo wezwanie kieruje Św. Paweł Apostoł: " Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteście synami nocy ani ciemności. Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi." (1 Tes 5, 1-6)

Wesele Wesel tworzy atmosferę akceptacji dla trzeźwego stylu życia. Jest ona potrzebna nie tylko osobom walczącym z nałogiem alkoholowym, matkom karmiącym i w stanie błogosławionym, dzieciom i młodzieży ale także najliczniejszej wśród nich grupie milionów Polaków i Polek, którzy na co dzień zachowują wstrzemięźliwość, ale na skutek nagonki ze strony pewnych grup interesu wstydzą się do tego przyznać.

Wesele Wesel to "bal nad balami, taki, co się pamięta latami", organizowany na przełomie lipca i sierpnia, co roku przez inną parę małżeńską, w innym zakątku Polski. W sobotni wieczór podczas uroczystej Mszy Św. małżonkowie tworzą szpaler przez środek kościoła i mówią sobie, że gdyby jeszcze raz mieli wybierać, wybraliby właśnie siebie nawzajem. Potem udają się na bezalkoholową zabawę weselną, zaczynającą się staropolskim polonezem, a wodzirej zaprasza na kolejne tańce, gry, zabawy, dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Około północy, przy dźwiękach fanfar, wnoszony jest ogromny tort, który dzieli dla uczestników para małżeńska, organizująca spotkanie.

Inicjatywa Wesela Wesel cieszy się poparciem władz kościelnych wszystkich szczebli. Listy z wyrazami uznania kierowali do uczestników Papieże: Święty Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek. Także ś.p. Prymas Polski ks. abp Józef Kardynał Glemp. Słowo głosili kardynałowie (w tym z Kurii Rzymskiej), arcybiskupi, biskupi, księża, bracia i siostry zakonne.

Wesele Wesel to w dużej mierze dzieło księdza prałata Władysława Zązla, którego działalność duszpasterska ukierunkowana jest na krzewienie kultury trzeźwości. Szczególnie zależy mu na promocji wartościowej warstwy kultury góralskiej, z której skarbca wyciąga i przypomina młodemu pokoleniu stare mądrości ludowe, jak choćby i tę: 'Nie pij, chłopie, nie pij, bo cię z pola zniesie. Lepiej ty się napij zimnej wody w lesie', czy też 'Co wy się pijoki do Nieba ciśniecie? Wszak gorzołki tam nie ma, co zaś pić będziecie?'. I wreszcie 'Ci co nie pijają, bogacej się mają'.

Drodzy małżonkowie! Jeszcze raz zapraszamy do udziału w XXIII Ogólnopolskim Spotkaniu Małżeństw Wesele Wesel - Trąbki Wielkie-Gdańsk 2017, aby się dzielić rodzinną radością płynącą z życia w trzeźwośc

autor: weselewesel

query_builder | 3-6.8.2017
XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe  WESELE WESEL

Miejsce wydarzenia: Trąbki Wielkie/Gdańsk

admin@weselewesel.lap.pl
http://weselewesel.lap.pl/aktualnosvci.2017/TravbkiWielkie.zapisy.php

Zobacz także: