Maryjo, Królowo Polski, bądź natchnieniem dla tych, którzy walczą o trzeźwość narodu

Jan Paweł II

Zaproszenie - Wesele Wesel

Ks. prał. Władysław Zązel i Stowarzyszenie Wesele Wesel oraz ks. Mirosław Bielecki i Wspólnota Ognisko Miłości w Łopocznie z radością zapraszają na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe „Wesele Wesel” do Łopoczna w dniach 28-31.7.2022. W programie m.in. warsztaty ornitologiczne dla dzieci i spływ kajakowy dla młodzieży. Szczegóły na www.weselewesel.pl

Stowarzyszenie Wesele Wesel organizując doroczne "Wesela Wesel", krzewi ideę wesel bezalkoholowych i promuje trzeźwy styl życia, aby odnowić cześć katolickiego ślubu, a tym samym szacunek dla katolickiej rodziny.

Bóg stwarzając człowieka na swój obraz i podobieństwo obdarzył go rozumem, aby go rozumnie czcił, w szczególności przy okazji uroczystości religijnych,  takich jak ślub i wesele, co w logiczny sposób wyklucza picie na nich alkoholu. Dlatego Św. Paweł Apostoł poucza (Ef 5,15-20): „Baczcie więc pilnie, jak postępujecie, nie jako niemądrzy, ale jako mądrzy.[...] A nie upijajcie się winem, bo to jest [przyczyną] rozwiązłości, ale napełniajcie się Duchem [...] śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach”.

Dziś niestety sama wiedza nie przekonuje ludzi do działania. Słowianin sam z siebie unika alkoholu, bez alkoholu świętuje wesela i inne uroczystości. Powodem picia jest wyłącznie nachalna propaganda. Tyle (prawdziwe) wyniki badań naukowych. Ale dziś z nauką ludzie się nie liczą. Świat potrzebuje świadków, że na wskroś katolickie życie nie tylko jest potrzebne, ale i możliwe. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa, które miały wesela bezalkoholowe, z dziećmi, a może i wnukami, by swoją obecnością dać świadectwo prawdzie, że Bóg nie tylko wymaga, ale i dopomaga. Tym świadectwem przyczynicie się do poprawienia dobrostanu swojej, ale także innych rodzin, rozwoju gospodarki, polepszenia wizerunku Polski, zbawienia wszystkich, służąc w ten sposób Państwu i Narodowi.

Mieczysław Kłopotek, sekretarz Zarządu

query_builder 2022-06-14
Zaproszenie - Wesele Wesel

Zobacz także: