Maryjo, Królowo Polski, bądź natchnieniem dla tych, którzy walczą o trzeźwość narodu

Jan Paweł II

Boże Narodzenia 2019

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom", tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie (Św. Matka Teresa z Kalkuty).

query_builder 2019-12-26
Boże Narodzenia 2019

Drodzy Przyjaciele w pracy na rzecz trzeźwości Narodu!

W ten święty czas Bożego Narodzenia ogarniam Was wszystkich modlitewną pamięcią. Proszę Nowonarodzonego Pana i Zbawiciela, aby wypełnił Wasze serca swoją miłością, radością i pokojem, aby udzielił Wam wszelkich potrzebnych łask.

Niech Święta będą czasem zaczerpnięcia sił do jeszcze gorliwszej pracy w apostolstwie trzeźwości w nadchodzącym Nowym Roku. Przed nami ważne wydarzenia, zwłaszcza beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Przygotujmy się do niej duchowo pamiętając, że postanowienia Narodowego Kongresu Trzeźwości złożyliśmy na jego grobie, aby nas wspierał w realizacji wielkiego dzieła, jakim jest Narodowy Program Trzeźwości.

Dziękując za wytrwałość i zaangażowanie w apostolstwo trzeźwości i pomoc osobom uzależnionym z serca Wam błogosławię.

Bp Tadeusz Bronakowski

Przewodniczący Zespołu KEP

ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

Zobacz także: