Maryjo, Królowo Polski, bądź natchnieniem dla tych, którzy walczą o trzeźwość narodu

Jan Paweł II

XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe „Wesele Wesel”

Organizacje i stowarzyszenia

W dniach 28-31.7.2022 odbyło się w Łopocznie XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe „Wesele Wesel”. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Wesele Wesel pod duszpasterską opieką Ks. prał. Władysława Zązla oraz Wspólnota Ognisko Miłości w Łopocznie ze swym duchowym kierownikiem ks. Mirosławem Bieleckim. W Łopocznie spotkali się małżonkowie z miast i wsi od Bałtyku aż po Karpaty. Nawiedziliśmy m.in. sanktuarium Św. Stanisława Biskupa w Piotrawinie, patrona ładu moralnego i trzeźwości, farę w Kazimierzu Dolnym z najstarszymi organami w Polsce, kościół franciszkański i odprawiając drogę krzyżową wspięliśmy się na Górę Trzech Krzyży. Szerzej piszemy o tym na stronie www.weselewesel.pl
Tegoroczne Wesele Wesel było czasem czterodniowego wspaniałego wypoczynku na łonie natury, na wysokim brzegu Wisły, na skraju parku krajobrazowego, w otoczeniu lasów i sadów owocowych. Czasem modlitwy, refleksji i radosnych spotkań ze starymi i nowymi znajomymi. Czasem spędzonym z ludźmi mówiącym tym samym językiem, którzy nie potrzebują wspierania się łaciną podwórkową do wyrażania swych myśli. Wreszcie odpoczynkiem od iście goebelsowskiej propagandy alkoholowej, sączącej truciznę w serca i umysły Polaków. Dzięki interesującym referatom i ciekawej wycieczce oraz nawiedzeniu kościołów w Kazimierzu Dolnym i Piotrawinie oraz bezalkoholowemu balowi weselnemu był to także czas odkrywania tego, co w polskości jest piękne. Codzienna Msza Św., jutrznia i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz piątkowa Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza Dolnego uczyniły ten czas wypoczynku jednocześnie czasem rodzinnych rekolekcji.
Stowarzyszenie Wesele Wesel organizując doroczne "Wesela Wesel", krzewi ideę wesel bezalkoholowych i promuje trzeźwy styl życia, aby odnowić cześć katolickiego ślubu a tym samym szacunek dla katolickiej rodziny. Bóg stwarzając człowieka na swój obraz i podobieństwo obdarzył go rozumem, aby go rozumnie czcił, w szczególności przy okazji uroczystości religijnych takich jak ślub i wesele, co w logiczny sposób wyklucza picie na nich alkoholu. Stawką jest nade wszystko nasza wieczność. Św. Piotr Apostoł wzywał: "Czuwajcie i bądźcie trzeźwi. Bo diabeł jako lew ryczący krąży i patrzy, kogo by pożreć." (1 P 5, 8).
Dziś niestety sama wiedza nie przekonuje ludzi do działania. Wiadomo przecież, że wszyscy Polacy mogą być dumni z fenomenu wesel bezalkoholowych. Świadczy on bowiem o zdolności do samodzielnego racjonalnego myślenia o i umiejętnościach analitycznych znaczącej części społeczeństwa. Ale statystyki brzmią w uszach wielu nieco abstrakcyjnie. Świat potrzebuje świadków, że na wskroś katolickie życie nie tylko jest potrzebne, ale i możliwe. Dlatego do Łopoczna przybyły małżeństwa, które miały wesela bezalkoholowe, z dziećmi a także wnukami, by swoją obecnością dać świadectwo prawdzie, że Bóg nie tylko wymaga, ale i dopomaga. Tym świadectwem przyczyniają się do poprawienia dobrostanu swojej, ale także innych rodzin, rozwoju gospodarki, polepszenia wizerunku Polski, zbawienia wszystkich, służąc w ten sposób Państwu i Narodowi.

autor:

query_builder 28 lipca 2022 |
XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe „Wesele Wesel”

Miejsce wydarzenia: Łopoczno

admin@weselewesel.lap.pl

Zobacz także: