Maryjo, Królowo Polski, bądź natchnieniem dla tych, którzy walczą o trzeźwość narodu

Jan Paweł II

XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe

Dodaj wydarzenie

Niepokalnów - Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe - Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli

Ks. Prałat Władysław Zązel, Koordynatorzy z Komitetem Organizacyjnym oraz Stowarzyszenie Wesele Wesel (weselewesel.pl) mają zaszczyt zaprosić do Niepokalanowa na XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe w dniach 6-8.8.2021. Patrz - http://weselewesel.lap.pl/aktualnosvci.2021/Niepokalnovw.php

Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu na modlitwie, konferencjach, zwiedzaniu atrakcji Niepokalanowa.

Niepokalanów to ważny ośrodek zabiegania o trzeźwość Narodu Polskiego. Do Niepokalanowa co roku przybywa Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Radom - Niepokalanów, Pielgrzymka Diecezji Łomżyńskiej do Niepokalanowa w intencji Trzeźwości Narodu oraz Piesza Pielgrzymka Płocka do Niepokalanowa w intencji trzeźwości Narodu.

Wesele Wesel 2021 odbędzie się w szczególnym miejscu, poświęconym w całości krzewieniu kultu Niepokalanej Dziewicy Maryi. Już nasi przodkowie mieli świadomość, że nie tylko pomyślność wieczna, ale i doczesna zależą od wierności Bogu, a brak tej wierności ściąga na Naród Boskie karanie. Świadczą o tym choćby pieśni Cześć prawemu Bogu, Pieśń Grunwaldzka, Szczęśliwe zwycięstwo pod Chocimiem czy Oda do Rycerstwa Polskiego. Osobliwie wiele zawdzięcza nasz Naród Najświętszej Maryi Pannie, naszej Królowej, która sama sobie polski tron ze względu na maryjną pobożność przodków naszych obrała. Mówią o tym m.in. poeci wspominający takie zwycięstwa polskiego oręża, jak wiktoria w bitwie pod Kłębem, pod Wiedniem, podczas potopu szwedzkiego czy Cud nad Wisłą. I pod Jej obronę uciekajmy się także dziś podczas Wesela Wesel w Niepokalanowie.

W dzisiejszych czasach stajemy wobec nowych wyzwań, które wymagają nowych środków do ich rozwiązania. Agresja wrogich Polakom sił wychodzi poza obszar militarny i obejmuje także inwazję kulturową, objawiającą się przeinaczaniem pojęć. Weźmy choćby pojęcie wesela. Sama nazwa 'wesele' wskazuje, że weselenie się jest istotą tego spotkania Jeśli ktoś jest świadomy sensu i znaczenia wesela, to naturalne, a wręcz oczywiste dla niego jest to, że prawdziwe wesele to wesele bez alkoholu. Atak propagandowy przeinaczył to pojęcie do tego stopnia, że wiele osób uważa, że bez alkoholu nie można wyprawić wesela. Ale zadajmy retoryczne pytanie: Czy ktoś, będąc przy zdrowych zmysłach, podałby gościowi weselnemu truciznę? A przecież etanol to trucizna. Normą (a nie wyjątkiem) powinny być bezalkoholowe wesela i wszelkie inne spotkania. Taki cel naprawy mentalności społecznej stawia sobie Wesele Wesel.

Będziemy zaszczyceni obecnością każdego małżeństwa, które miało wesele bezalkoholowe.

autor:

query_builder 6 sierpnia 2021 |
XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe

Miejsce wydarzenia: Niepokalanów

strona www: weselewesel.pl
email: admin@weselewesel.lap.pl, r.folwarski@folwarski.pl

Zobacz także: