Maryjo, Królowo Polski, bądź natchnieniem dla tych, którzy walczą o trzeźwość narodu

Jan Paweł II

XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe Wesele Wesel

Organizacje i stowarzyszenia

Ks. Władysław Zązel, Ks. Mirosław Kszczot, Koordynatorzy z Komitetem Organizacyjnym oraz Stowarzyszenie Wesele Wesel (www.weselewesel.pl) uprzejmie informują, że w Radomiu odbędzie się XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe Wesele Wesel w dniach 30.7.-2.8.2020. Wszelkie informacje - http://weselewesel.pl

W okresie od połowy marca do końca maja 2020rP wirus nieznanego pochodzenia zabił w Polsce 1064 osoby. W tym samym czasie alkohol znanego pochodzenia zabił ok. 4300 osób. Każda śmierć to tragiczne przeżycie dla rodziny. Tyle, że tych 4300 śmierci można było uniknąć. Możemy i chcemy coś zrobić dla zdrowia fizycznego, psychicznego, moralnego i duchowego naszego najbliższego otoczenia zjeżdżając się do Radomia, aby dać świadectwo niewygodnej prawdzie -- życie bez alkoholu jest życiem z radością, wypływającą z czynienia woli Bożej. W Radomiu będziemy pełnić misję krzewienia idei wesel bezalkoholowych, a przez to umacniania szacunku do sakramentu małżeństwa, a w konsekwencji krzewienia wiary katolickiej w naszym kraju.

W diecezji aktywnie działa duszpasterstwo trzeźwości oraz organizacje społeczne. Radom znany jest z dorocznych Radomskich Maratonów Trzeźwości. Ks. Bp Adam Odzimek, który pełnił w latch 1990-tych posługę Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski d/s Trzeźwości (od 1990 r) zainicjował doroczne Ogólnopolskie Piesze Pielgrzymki Trzeźwościowe z Radomia do Niepokalanowa. W tym roku pątnicy pielgrzymować będą - zgodnie z wieloletnią trdycją - w dniach 25-30 czerwca. Także z inicjatywy Ks. Bp. Odzimka 25 dnia każdego miesiąca, w duchowej łączności z pielgrzymami Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymki Trzeźwościowej w kościele św. Rodziny w Radomiu celebrowana jest Msza Święta w intencji trzeźwości, odprawiana przez radomskich biskupów, na czele z ordynariuszem Ks. Bp. Henrykiem Tomasikiem. We Mszy Św. uczestniczą liczne diecezjalne organizacje trzeźwosciowe, m.in. KWC. W tę modlitwę włączają się wszystkie kościoły diecezji bądź to dołączając te intencję do modlitwy powszechnej lub odprawiając Mszę w intencji trzeźwości Narodu Polskiego. W 2011 rP odbyło się tu Wesele Wesel

Już Święty ojciec Jan Stanisław Papczyński (1631-1701), spowiednik króla Jana Sobieskiego i założyciel zakonu OO. Marianów zdawał sobie sprawę z tego, że jedną z przyczyn chylenia się Polski ku upadkowi jest pijaństwo. Dlatego poruszał ten problem w swojej pracy duszpasterskiej a sam zdecydował się na abstynencję, nakazując jednocześnie jej przestrzeganie założonemu przez siebie zakonowi. Z tego powodu zakon OO. Marianów można uznać za prekursora polskich organizacji trzeźwościowych. Ta i inne, później powstałe organizacje trzeźwościowe pozwoliły przetrwać naszemu Narodowi trudny czas zaborów.

W dzisiejszych czasach stajemy wobec nowych wyzwań, ktore wymagają nowych środków do ich rozwiązania. Agresja wrogich Polakom sił wychodzi poza obszar militarny i obejmuje także inwazję kulturową, objawiającą się przeinaczaniem pojęć. Weźmy choćby pojęcie wesela. Sama nazwa 'wesele. wskazuje, że weselenie się jest istotą tego spotkania Jeśli ktoś jest świadomy sensu i znaczenia wesela, to naturalne, a wręcz oczywiste dla niego jest to, że prawdziwe wesele to wesele bez alkoholu. Atak propagandowy przeinaczył to pojęcie do tego stopnia, że wiele osób uważa, że bez alkoholu nie można wyprawić wesela. Ale zadajmy retoryczne pytanie: Czy ktoś, będąc przy zdrowych zmysłach, podałby gościowi weselnemu truciznę? A przecież etanol to trucizna. Normą (a nie wyjątkiem) powinny być bezalkoholowe wesela i wszelkie inne spotkania. Taki cel naprawy mentalności społecznej stawia sobie Wesele Wesel.

Serdecznie zapraszamy.

autor:

query_builder 30 lipca 2020 |

Miejsce wydarzenia: Radom

admin@weselewesel.lap.pl

Zobacz także: