Maryjo, Królowo Polski, bądź natchnieniem dla tych, którzy walczą o trzeźwość narodu

Jan Paweł II

XXV Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe "Wesele Wesel"

Organizacje i stowarzyszenia

Pod hasłem "Nie ma świętości bez trzeźwości - Nie ma trzeźwości bez świętości" odbyło się w Toruniu, w dniach 1-4. sierpnia 2019 rP., XXV Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe.

Srebrne Wesele Wesel zgromadziło około 240 uczestników ze wszystkich stron Polski. Przybyli przedstawiciele 28 diecezji i archidiecezji. 70 par małżeńskich z różnym stażem - od 5 dni do 50 lat - często wraz z dziećmi bawiło w Toruniu przez 4 dni. Reprezentowane były wręcz dynastie małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe.

Podczas Wesela Wesel w Toruniu nawiedziliśmy Sanktuarium MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i JPII oraz miejsce początku męczeńskiej drogi bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ponadto wysłuchaliśmy koncertu wybitnej artystki katolickiej i znamienitego barda oraz nauk rekolekcyjnych ks. bpa Tadeusza Bronakowskiego i ks. prał. Władysława Zązla. Z wykładami wystąpili m.in. ks. Sławomir Kostrzewa i p. mec. Mariusz Trela. Dla dzieci i młodzieży przygotowano warsztaty artystyczne. Kolejną atrakcją były wspólne śpiewy piosenek patriotyczno-religijnych, zwiedzanie Starego Miasta oraz planetarium i Żywego Muzeum Piernika a także zwiedzanie studia Radia Maryja. Wreszcie odnowiliśmy przyrzeczenia małżeńskie i tańczyliśmy na tradycyjnym bezalkoholowym balu weselnym - w Dworze Artusa.

To ogromna przyjemność móc uczestniczyć przez cztery dni w spotkaniu ludzi, którzy nie piją, bo nie muszą. Radość bycia w sanktuarium będącym ozdobą tej ziemi, której ks. Biskup Ordynariusz przed stu siedemdziesięciu pięciu laty zarządził, że członkowie bractw mają mieć wesela bezalkoholowe. Tej ziemi, na której posługiwał męczennik abstynent bł. ks. Stefan Frelichowski. A działo się to wszystko 60 lat po tym, jak Episkopat Polski nakazał wiernym mieć wesela bezalkoholowe. Stąd dumą napełniała nas możliwość uczestniczenia w XXV Ogólnopolskim Spotkaniu Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe

autor:

query_builder 30 lipca 2019 |
XXV Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe "Wesele Wesel"

Miejsce wydarzenia: Toruń

admin@weselewesel.lap.pl

Zobacz także: