Maryjo, Królowo Polski, bądź natchnieniem dla tych, którzy walczą o trzeźwość narodu

Jan Paweł II

XXIX Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe „Wesele Wesel”

Organizacje i stowarzyszenia

Ks. prał. Władysław Zązel i Stowarzyszenie Wesele Wesel, Stowarzyszenie Diakonia oraz Sanktuarium MB Strażniczki Wiary w Bardzie mają zaszczyt zaprosić na XXIX Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe „Wesele Wesel” do Barda (Śląskiego) w dniach 3-6.8.2023.

Rozpoczęły się zapisy.

Szczegóły na weselewesel.pl.

W programie m.in. nawiedzenie Sanktuarium MB Strażniczki Wiary w Bardzie oraz Sanktuarium Śląskiej Jerozolimy w Wambierzycach, zapoznanie się z najstarszą w Polsce fabryką pierników, spływ pontonami, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz bezalkoholowy bal weselny prowadzony przez wodzirejów i występ zespołu ludowego.

W program Wesela Wesel będzie wpleciona konferencja Ku Trzeźwości Narodu z wyśmienitymi mówcami.

Wydarzenie to jest niezwykle ważne w czasach, gdy najpilniejszym zadaniem, polską racją stanu, jest utrzymanie świętej katolickiej wiary, przywrócenie jej właściwego miejsca w życiu prywatnym i publicznym. Od tego zależy przyszłość doczesna jak i wieczna, pomyślność gospodarcza jak i osobista, rozwój nauki, przemysłu i rolnictwa. Istnieje pilna potrzeba zwalczania guseł i zabobonów, a te dotyczą w pierwszej kolejności spraw trzeźwości, bezalkoholowego życia rodzinnego od jego początku, czyli ślubu.

Będziemy promować ideę wesel bezalkoholowych, trzeźwego spędzania wolnego czasu, należnego szacunku dla trwałości małżeństwa oraz abstynencji jako właściwej postawy rodziców biorących poważnie odpowiedzialność za właściwy rozwój fizyczny, umysłowy, psychiczny, duchowy i religijny oraz kreowanie należytych postaw obywatelskich swoich dzieci, w tym dorastania do wywiązywania się z przyszłych obowiązków stanu.

autor:

query_builder 3 sierpnia 2023 | 15:00
XXIX Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe „Wesele Wesel”

Miejsce wydarzenia: Bardo (Śląskie)

admin@weselewesel.lap.pl
http://weselewesel.pl

Zobacz także: