Maryjo, Królowo Polski, bądź natchnieniem dla tych, którzy walczą o trzeźwość narodu

Jan Paweł II

Jubileuszowe XXX Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe "Wesele Wesel"

Organizacje i stowarzyszenia

Kiedy 30 lat temu rodziła się idea Ogólnopolskich Spotkań Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe, wydawało się, że problemem jest lejący się alkohol na weselach. Dziś widać jak na dłoni, że problem jest dużo głębszy, a pijaństwo jest jedynie jego emanacją. Szerokie rzesze społeczeństwa trawi brak poczucia odpowiedzialności za siebie, swych bliskich, ojczyznę nie tylko na imprezach, ale i w życiu codziennym, osobistym, rodzinnym, społecznym, zawodowym, państwowym. Zachowują się jak przerośnięte dzieci.

Toteż krzewienie idei wesel bezalkoholowych jest pilną potrzebą chwili bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Trzeba stawić czoła nalotom reklam nieróbstwa, rozwiązłości, życia na cudzy koszt, niechęci do małżeństwa, nienawiści do dzieci, itd.
Temu celowi służą organizowane od trzydziestu lat Ogólnopolskie Spotkania Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe "Wesele Wesel". Promujemy ideał człowieka, mężczyzny i kobiety, zakochanych w sobie do tego stopnia, że pragną po Bożemu spędzić razem resztę życia, przyjąć potomstwo, którym Bóg zechce ich obdarzyć i je po katolicku wychować.
Dlatego pragną wziąć w kościele ślub i mieć wesele bezalkoholowe. I są ze swej polskości dumni, bo są trzeźwi, a więc rozumni.

Nie czynimy tego poprzez organizowanie zamieszek ulicznych lecz poprzez wspólne wzorcowe spędzenie przez kilka dni wolnego czasu w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół w atmosferze modlitwy i wysokiej polskiej kultury, bawiąc się na bezalkoholowej zabawie weselnej. Zgodnie ze starą mądrością ludową, że wykład poucza, a przykład pociąga.

Jeśli Państwo mieli wesele bezalkoholowe i pragną dodać swe słowo do tego głosu rozsądku, zapraszamy na Wesele Wesel do Koszęcina w dniach 8-11 sierpnia 2024AD. W tym starciu z antykatolicką cywilizacją destrukcji liczy się każda szabla.
Trwają zapisy na stronie weselewesel.lap.pl/aktualnosvci.2024/Koszevcin.zapisy.php

autor:

query_builder 8 sierpnia 2024 |

Miejsce wydarzenia: Koszęcin

admin@weselewesel.lap.pl

http://weselewesel.lap.pl/aktualnosvci.2024/Koszevcin.zapisy.php

Zobacz także: