Maryjo, Królowo Polski, bądź natchnieniem dla tych, którzy walczą o trzeźwość narodu

Jan Paweł II

19. Zimowe Igrzyska Abstynentów

Diecezje w Polsce

W Brennej na Śląsku Cieszyńskim 26 lutego odbyły się XIX Zimowe Igrzyska Abstynentów. Zawody, które zorganizowano w dniu inauguracji 50. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, od 19 lat skutecznie ewangelizują poprzez świadectwo uczestników życia w trzeźwości.
Igrzyska rozpoczęły się od koncelebrowanej Mszy św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Brennej Centrum. Liturgii przewodniczył bielsko-żywiecki duszpasterz trzeźwości i kapelan klubów abstynenckich ks. prałat Władysław Zązel. W rozmowie z KAI proboszcz z Kamesznicy podkreślił, że problem nadużywania alkoholu jest wciąż bardzo aktualny.

„Dziś nad wyraz hołubi się wolność. Niestety nie jest to tylko wolność do dobrego. Człowiek nigdy nie powinien się wyzbywać daru używania rozumu, danego przez Boga” – zauważył twórca idei „Wesela wesel”.

Kazanie podczas Eucharystii wygłosił członek Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości o. Oskar Puszkiewicz OFM. Franciszkanin wskazał, że skuteczne wyjście z tej choroby wiedzie przez przemianę duchową. „Dotyczy to też przemiany całego społeczeństwa, narodu" - powiedział duchowny. Przypomniał, że rozpoczyna się rok Narodowego Kongresu Trzeźwości pod hasłem: "Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, Państwa i samorządu".

autor: oskar

query_builder | 26 luty 2017
19. Zimowe Igrzyska Abstynentów

Miejsce wydarzenia: Brenna Centrum

oskarpuszkiewicz@gmail.com

Zobacz także: