Maryjo, Królowo Polski, bądź natchnieniem dla tych, którzy walczą o trzeźwość narodu

Jan Paweł II

Modlitewnik

MODLITWA CHORYCH W INTENCJI NARODOWEGO KONGRESU TRZEŹWOŚCI

Pani Jasnogórska, Dobra Matko i Królowo, Ty przez wieki ochraniałaś nasz Naród. W obliczu nieszczęść, jakie powoduje nadużywanie alkoholu, wołamy do Ciebie o ratunek i pomoc.

Matko, która współcierpiałaś z Synem na Kalwarii, łączymy się z Tobą w naszym bólu i cierpieniu. W Twoje dłonie składamy nasze choroby, dolegliwości i wszelkie ograniczenia, a Ty je zanieś przed Boga tron, jako wynagrodzenie za grzechy w naszej Ojczyźnie. Maryjo, przyjmij nasze cierpienia oraz ufną modlitwę i bądź natchnieniem we wszystkich inicjatywach i działaniach Narodowego Kongresu Trzeźwości.

Jasnogórska Jutrzenko Wolności, wspomagaj wszystkie wysiłki rodziny, Kościoła, państwa i samorządu na rzecz trzeźwości i odnowy moralnej Narodu.

Oblubienico Ducha Świętego, wypraszaj dar mądrości i męstwa dla rządzących naszym krajem, aby odważnie stali na straży trzeźwości i ładu moralnego wszystkich Polaków.

Królowo Rodzin, Tobie zawierzamy matki i ojców, aby ubogacali swoje dzieci przykładem pięknego życia w wierze, miłości i trzeźwości.

Matko Pięknej Miłości, natchnij siłą i odwagą ludzi młodych, aby zdobywali się na świadectwo radosnej abstynencji.

Matko Dobrej Przemiany, wyjednaj łaskę wyzwolenia i zbawienia tym, którzy stali się ofiarami nałogu.

Pośredniczko Łask, niech nasze cierpienia i modlitwy będą duchowym wsparciem apostolskiej i duszpasterskiej działalności Kościoła w trosce o trzeźwość i zbawienie dusz.

Królowo Polski, spraw, aby Narodowy Kongres Trzeźwości zaowocował trzeźwym życiem) wszystkich Polaków.

Amen.