Maryjo, Królowo Polski, bądź natchnieniem dla tych, którzy walczą o trzeźwość narodu

Jan Paweł II

Polacy wydali na alkohol 45 mld zł - komentarz bpa T. Bronakowskiego

W związku z informacją, że w 2021 roku Polacy wydali na alkohol 45 mld zł i jest to rekord wszechczasów, bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. ATiOU, został poproszony o komentarz przez ekai.pl. Oto jego treść:

query_builder 2022-09-28
Polacy wydali na alkohol 45 mld zł - komentarz bpa T. Bronakowskiego

Informacja, że w ubiegłym roku Polacy wydali na alkohol 45 mld zł i jest to rekord wszechczasów, jest informacją bolesną, tragiczną i kompromitującą dla społeczeństwa. To prawie 1200 zł. na statystycznego Polaka. Ogromna kwota wydana na niebezpieczny środek psychoaktywny, który łatwo uzależnia, który jest przyczyną wielu chorób i przedwczesnej śmierci dużej liczby naszych rodaków. Który jest przyczyną nieszczęść, krzywd i przegranego życia. Jakie są tego przyczyny?

To wynik chorej, proalkoholowej mentalności, która zagościła w sercach i umysłach wielu Polaków, że alkohol to niegroźna substancja, która powinna być osiągalna zawsze i wszędzie. To wynik wszechobecnej, kłamliwej reklamy alkoholu, taniego alkoholu i niezliczonych punktów jego sprzedaży.

Pragnę kolejny raz przypomnieć ostrzeżenie bł. ks. Bronisława Markiewicza, że Polska albo będzie trzeźwa albo nie będzie jej wcale. Pragnę przypomnieć słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, że trzeźwość to polska racja stanu. Na konieczność rozwiązania problemu pijaństwa i alkoholizmu, a także innych uzależnień, od wielu lat zwraca uwagę Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Ta ostatnia informacja powinna obudzić ze swoistego letargu wielu odpowiedzialnych za Ojczyznę, wielu samorządowców, ale także zmobilizować rodziny i Kościół do jeszcze większej troski o trzeźwość narodu.

Bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

https://www.ekai.pl/bp-bronakowski-45-mld-na-alkohol-to-kompromitacja-spoleczenstwa/

Zobacz także: